záhlaví menu
Dnes je 28.02.2024, svátek má Lumír

O nás

Firma AM Znojmo vznikla již v červnu 1990. Nejprve jako fyzická osoba (Ing. Mamrilla Alexander), v roce 1994 se transformovala na právnickou osobu - společnost s ručením omezeným.

Již od samého začátku se specializovala na silniční dynamické nápravové váhy, výroba kterých reprezentuje cca 80% obratu firmy. První nápravové váhy byly vyráběny jako technologická měřidla a ihned, jak to metrologická legislativa umožnila, začala firma vyrábět tyto váhy jako stanovená (cejchuschopná) měřidla. Firma se snaží o uplatňování nejprogresivnějších přístupů a technologií k řešení problému vážení z obecného hlediska.

Firemní vůz Osvědčení o členství v UVV ČR


Lze říci, že v oboru silničních dynamických vážních technologií je firma AM Znojmo v ČR průkopníkem, o čemž svědčí fakt, že jí bylo jako první firmě v ČR uděleno schválení typu dle OIML návrhu na dobu 10-ti let a jako první v tomto oboru získala certifikát Elektromagnetické kompatibility ( EMC) na svůj produkt na jediné zkušebně EMC v ČR, která má platnost i v zemích EU (VTÚ PV Vyškov).
Zatím jako jediné české firmě bylo vydané typové schválení na dynamickou váhu i v zahraničí, ve Slovenské republice (TSQ 128/93-006), kam směřuje cca 20% roční produkce. Do dnešního dne firma vyrobila a nainstalovala více jak 120 silničních dynamických nápravových vah, což ji řadí k největším producentům vah tohoto typu ve střední Evropě.

Potvrzením vedoucího postavení na trhu silničních nápravových vah byla instalace první váhy v historii ČR na hraničním přechodu, určené jak ke zjišťování celkové hmotnosti vozidel, tak i k určování nápravových zatížení (HP Lanžhot - 24.10.1996) .

V roce 1998 firma vyhrála se společnou nabídkou s firmou SCHENCK veřejnou soutěž na DNV na hraniční přechody ČR (bohužel později Zadavatel tuto soutěž zrušil).

Od roku 1998 začala firma dodávat také statické silniční mostové váhy. V roce 1999 firma uspěla ve výběrovém řízení na dodávku 10-ti kusů mostových vah 18x3m pro dceřinnou společnost rakouské firmy BAU Holding.


2007 © AM Znojmo, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena, fotografie k použití jen se souhlasem majitele. [jc]webdesign / admin / stats